online_registration

ΑΓΕ1100 – Προσομοίωση εγγραφών εργαστηρίου

Ανακοίνωση

Προσκαλούνται οι πρωτοετείς φοιτητές & φοιτήτριες του Τμήματος Δημοσιογραφίας, Μέσων & Επικοινωνίας του Α.Π.Θ. που επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα εργαστήρια του υποχρεωτικού μαθήματος ΑΓΕ1100–Τεχνολογίες και Εφαρμογές Πληροφορικής στην Επικοινωνία (Θ/Α), στο εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2022-23 (Άνοιξη 2023) (ανακοίνωση εγγραφών), να κάνουν προσομοίωση της διαδικασίας εγγραφής τους, προκειμένου να εξοικειωθούν με τη διαδικασία και να συλλέξουν εγκαίρως τα απαιτούμενα στοιχεία για την υποβολή της αίτησής τους.

Η προσομοίωση της εγγραφής ολοκληρώνεται σε δύο βήματα:

1. Συμπλήρωση της ακόλουθης ηλεκτρονικής αίτησης: [https://forms.gle/bsRx7TBiVSL8is56A ].
  2. Με χρήση αποκλειστικά του ιδρυματικού λογαριασμού Α.Π.Θ. (οδηγίες χρήσης webmail), αποστολή ενός κενού μηνύματος (e-mail) στην ηλεκτρονική διεύθυνση του διδάσκοντος (barbargi@jour.auth.gr), με Θέμα τον Αριθμό Ειδικού Μητρώου (Α.Ε.Μ.), π.χ. 1234, δίχως άλλο κείμενο.

Περίοδος προσομοίωσης

Από 1-11-2022 (10:00), μέχρι 30-11-2022 (14:00).

Επισήμανση: Oι αιτήσεις που συμπληρώνονται κατά την περίοδο προσομοίωσης δεν αποθηκεύονται, αφού η επίσημη περίοδος εγγραφών ξεκινάει στις 20-12-2022 (10:00).
Επίσης, στο εαρινό εξάμηνο, προτεραιότητα εγγραφής έχουν οι εκάστοτε πρωτοετείς φοιτητές & φοιτήτριες, και μόνον αν υπάρξουν κενές θέσεις, θα γίνουν δεκτές αιτήσεις φοιτητών από μεγαλύτερα έτη.

Το εργαστήριο προσφέρεται και στο χειμερινό εξάμηνο, για τα άτομα μεγαλύτερων ετών.